Dost Siteler


 

EDINBURGH DİL OKULLARI

Aspect Edinburgh Dil Okulu

Etkileyici George dönemine ait binası ile Edinburgh'un en merkezi bölgesi olan New Town'da yer alan Aspect Edinburgh Dil Okulu, ünlü Edinburgh Kalesi ve Princess Street'e yalnızca bir kaç dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Okul 2006 yılında kapsamlı bir tadilattan geçirilmiş ve modernize edilmiştir. Yeşillikler içinde son derece sessiz bir bahçeye sahip olan Aspect Edinburgh Dil Okulu, öğrencilerini destekleyen ve her konuda onlara yardımcı olan tecrübeli bir ekiple çalışmaktadır... Devamı

Edinburgh Hakkında

Gizemli ve doğal güzellikleriyle ünlü İskoçya'nın en etkileyici şehri olan Edinburgh, son derece estetik binaları ve büyüleyici anıt ve tarihi eserleri ile Büyük Britanya'nın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biridir. 2. Dünya Savaşı sırasında bombalanmayan ender Britanya şehirlerinden biri olduğu için kentteki bütün tarihi kalıntılar ve eski binalar ayaktadır ve bunlar şehrin güzelliğine ayrı bir anlam katmaktadır. Ayrıca bir endüstri şehri olmaması ve geniş topraklarına rağmen 500 bin civarında nüfusa sahip olması da Edinburgh'un bu güzelliğini korumasına yardımcı olmuştur.

Havasının Ada'nın genel ortalamasının altında olmasına rağmen son derece sıcakkanlı ve dost canlısı olması ve ziyaretçilerle son derece yakından ilgilenmeleri de Edinburgh'un kolay adapte olunabilecek bir şehir olmasını sağlamaktadır. Eğlenceyi seven İskoç halkının ve şehre gelen ziyaretçilerin katılımıyla oldukça hareketli bir gece hayatı ve eğlence anlayışına sahip olan Edinburgh; İskoç viskisi, erkeklerin giydiği "kilt" adı verilen etekleri ve gayda isimli ünlü müzik enstürmanıyla "İskoçyalı"yı yakından görmek isteyen öğrenciler için ideal bir şehirdir.

Edinburgh'da Nereye gidilir ? Edinburgh'da Neler Yapılır ?

Şehrin en çok ziyaretçi alan yerlerinden biri olan Edinburgh Kalesi ilk başta gezilmesi gereken yerlerdendir.
Salvador Dali, Van Gogh gibi ressamların eserlerinin sergilendiği birçok müze gezebilirsiniz.
Açık hava tiyatrosunda her ay düzenli olarak düzenlenen etkinliklere katılabilirsiniz.
Princess Street'teki alışveriş merkezlerini ve mağazaları gezip gönlünüzce alışveriş yapabilirsiniz.
Edinburgh Disgrace'i gezip 1822 yılında başlanmış ancak tamamlanamamış olan bu mabedden şehri izleyebilirsiniz.
Teker teker sayılamayacak kadar çok sayıdaki tarihi kalıntı, şato, katedral ve müzeyi dolaşıp güzel bir deneyim yaşayabilirsiniz.
Dünyanın en uzun deniz altı tüneli olan Deep Sea World'den yürüyerek geçebilir ve köpekbalıklarını izleyebilirsiniz.
18. yüzyılda yapılan ve şehir plancılığının başlangıcı olarak kabul edilen New Town'un simetrik sokaklarında yürüyüp şehre yeniden hayran olabilirsiniz.

Edinburgh'un farkı nedir ?

%13 öğrenci nüfusu ve Britsh Council onaylı 13 dil okulu ile Edinburgh kalabalık şehirlerden ve gürültüden uzak durmak isteyen, her gün gezip göreceği bir yerin olmasını bekleyen öğrenciler için uygun bir şehirdir.

Edinburgh'da ulaşım

Londra'ya trenle 4 saatlik bir mesafede bulunan Edinburgh, şehre 14 kilometre uzaklıkta olan Edinburgh Uluslararası Havaalanı'nı sayesinde dünyayla bağlantısını kurmaktadır. Havaalanı'ndan şehir merkezine düzenli otobüs seferleri mevcuttur ve yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Şehir içi ulaşımda da en önemli ulaşım aracı geniş bir ağa sahip olan otobüslerdir.

Edinburgh'da iklim

Denize olan konumundan dolayı oldukça değişken bir iklime sahip olan İskoçya tüm Ada gibi bol yağış almaktadır. Çoğu zaman sisli, soğuk ve yağmurlu olan Edinburgh'un Ocak Ayı ortalama sıcaklığı 2 ºC ; Temmuz Ayı ortalama sıcaklığı ise 15 ºC'dir.

Edinburgh'da eğitim

* University of Edinburgh
* Royal College of Surgeons of Edinburgh
* Royal College of Pyhsicians of Edinburgh
* Heriot-Watt University
* Aspect - Edinburgh

İstatistikler

Nüfus: 470.000
Öğrenci Nüfusu: %13
Ortalama Yaş: 35
Cinsiyet Dağılımı: Erkek %48 , Kadın %52
Yüzölçümü: 310 kilometrekare
İstanbul İzmir
Gümüşsuyu Mh. İnönü Cd. Hariciye Konağı Sk. Türel Apt.
No:3 D:4 Taksim / İstanbul (Otopark ve Metro Turizm Yanı)
Tel: 0212 292 41 92 / 93
istanbul@adalaryed.com
Kıbrıs Şehitleri Cad. 1447 Sk. Hisar Apt. No:7 K:3 D:5
Alsancak / İzmir (Akbank Express Şube üzeri)
Tel: 0232 421 55 70 / 71
izmir@adalaryed.com

© Deniz Web 2007